Deda hittanterem v1
2014-ben visszakaptuk a már évek óta az egyházközségünk tulajdonában lévő épület egy részét, amiből az előző használó kiköltözött. Ez az épület még a Görögkatolikus Egyház betíltásakor volt elvéve és azóta működött benne

iskola, polgármesteri hivatal, TSz iroda, posta ill. egy részében jelenleg is a falu orvosi rendelője kap helyet. Nem kell mondanunk, hogy a sok évtizednyi karbantartás nélküli használat sajnos siralmas állapotokat hagyott maga után. Ezt próbáltuk a 2015 évben a Külgazdasági- és Külügyminisztérium támogatta a Keleti partnerséghez kapcsolódó fejlesztési programok keretében helyrehozni. A több mint 100 négyzetméteres teremben vályogig kellett a vakolatot kicserélni, az elázott falrészt megerősíteni, nyílászárókat cserélni, új elektromos hálózatot kialakítani ill. festeni és padlóburkolatot rakni. Bár a nagyterem többé-kevésbé elkészült, de a konyha, további két szoba és vizesblokk elkészülte még várat magára. Reméljük hamarosan ezek is elkészülnek és teljes egészében birtokba vehetik a közösségi házat a hittanosok, a nyugdíjas klub, a cserkészcsapat ill. az egyházközség hívei. Köszönjük szépen az eddig nyújtott segítséget.

További fotók ITT

Partnereink és támogatóink

bga alap logo2023megvalosult2023kulugyministeriumemet logo

21 UngvárSztojkaliceummunkacs eparchgorogkor giszPulzus FM 92.1