Beganyitemplom2022

Az egyházközség jelenlegi temploma eredetileg iskolakápolnának épült 1904-ben.

1968-tól egy nagyobb átalakítás után kezdték el kizárólag templomi célokra használni.
A templomhoz harangláb is tartozott, amelyet 2009-ben építettek újjá és helyeztek vissza az eredeti helyére az utcafrontra.
A templomot, s előtte az iskolakápolnát is Csodatevő Szent Miklós műrai püspök tiszteletére szentelték fel. Teljes átépítése és felújítása 2013-ban történt meg.
Az egyházközség temploma az elmúlt években nagy változáson esett át, a pici falusi templomot kibővítették, felújították. Az épület jó állapotban van, az új, megnagyobbodott belső térbe új padokat is készíttettek a hívek adományaiból.
A Bethlen Gábor Alapkezelőnek köszönhetően 2022-ben ismét egy hatalmas átalakuláson esett át a templom, hiszen megvalósult a liturgikus tér kialakítása. Elkészült a teljes fa ikonosztázion, amelyen 28 kép található, valamint a szentély kifestése is befejeződött, ikonokkal és díszítőelemekkel gazdagodott a templom.

Köszönet a Bethlen Gábor Alapkezelőnek a támogatásért!

 

Partnereink és támogatóink

bga alap logo2023megvalosult2023kulugyministeriumemet logo

21 UngvárSztojkaliceummunkacs eparchgorogkor giszPulzus FM 92.1